Historia projektu

HISTORIA
POWSTANIA FILMU

arrow

Film, który po ludzku nie miał szans by powstać...

               Film „Proroctwo” to nie jest zwyczajny projekt filmowy. Z kilku względów: po pierwsze autorami nie są tzw. filmowcy, albo chociażby ludzie związani z branżą filmową, po drugie nie jest produkowany dla korzyści finansowych twórców lecz z założenia pro publico bono, po trzecie jego historia powstania zawiera co najmniej kilka interwencji z Nieba, które potwierdzały zasadność tworzenia go.

                Osoby, które nie miały wcześniej nic wspólnego z filmem, rozpoczęły swojego rodzaju śledztwo w sprawie proroctw na temat jakiegoś szczególnego zadania jakie miałby otrzymać naród Polski do wykonania od Boga. Proroctw na ten temat okazało się być wiele, jak chociażby Teresy Neumann – niemieckiej mistyczki, czy kardynała Augusta Hlonda – Prymasa Polski albo św. siostry Faustyny – na którym to proroctwie oparte zostało całe dociekanie. W tym miejscu warto przywołać to proroctwo z „Dzienniczka”, które wypowiada sam Pan Jezus do prostej zakonnicy:

quote

Jezus: „Polskę szczególnie umiłowałem, jeśli posłuszna będzie Woli mojej, wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyprowadzę iskrę, która przygotuje świat na powtórne przyjście Moje”

św. Faustina Kowalska
Dzienniczek

Także w obecnym czasie nie brak jest podobnych głosów, wieszczących jakieś zadanie Polakom, chociażby w postaci przyjeżdżających zza granicy charyzmatycznych kapłanów.

                Dwoje ludzi, takich jak każdy z nas, na co dzień pracujących na swoje utrzymanie, prowadzących zwyczajne życie, podjęło się wyjaśnienia tego przesłania, mimo świadomości, która im towarzyszyła od samego początku, iż zadanie to przerasta ich ludzkie możliwości i predyspozycje. W międzyczasie 8.01.2016 roku, dzięki pomocy kilku osób – przyjaciół filmu, powstała Fundacja św. Filomeny, w celu zrealizowania projektu w pełnej przejrzystości finansowej.

                I tak na przestrzeni półtora roku udało im się porozmawiać przed kamerami z gośćmi, którzy w środowisku katolickim są poważanymi rekolekcjonistami, znawcami teologii, charyzmatykami. Każdy z nich był proszony również o rozeznanie Woli Bożej, co do swojego udziału w tym projekcie. Są wśród nich: o. Antonello Caddedu, o. Henrique Porcu, o. John Bashobora, o. Jose Maniparambil, ks. Piotr Glas, ks. Dominik Chmielewski SDB, ks. Adam Skwarczyński, dr Wincenty Łaszewski, o. Stanisław Przepierski OP, ks. Stefan Porossa CLR, ks. Jarosław Klimczyk CLR i  o. Augustyn Pelanowski OSPPE.

                Dziś, po dwóch latach od podjęcia tego wyzwania, twierdzą, że z perspektywy czasu coraz bardziej widzą, że gdyby to zależało wyłącznie od nich, ten film nie miał szans by powstać, , oni sami nic na tym dziele nie zarabiają, ani nie zarobią, bo od początku wiedzieli, że ma to być dzieło zrobione dla otwarcia serc ludzi,  a nie dla jakiejkolwiek osobistej korzyści.

                Jest to na pewno ważny film dla Polaków, z wielu względów, z których najważniejszy jest chyba ten, by dowiedzieli się oni jak bardzo Bóg nas ukochał i jak wiele nadziei w nas pokłada. Aby Polacy sobie przypomnieli czym jest tak naprawdę bycie posłusznym Woli Bożej, od czego uzależnia Pan Jezus, w proroctwie Faustyny, wypełnienie obietnicy. Bardzo cenne jest także ukazane spojrzenie spoza granic Polski, które uświadamia jak bardzo potrzebny jest depozyt wiary katolickiej, przechowywanej w sercach Polaków. Rozmówcy często odwołują się do realiów obecnych czasów, wskazując na wyzwania stojące nie tylko przed naszymi rodakami, ale katolikami w ogóle. Jest to z pewnością film, na który będzie czekało wielu naszych rodaków i jest to z pewnością film, który roznieci wiarę w sercach ludzi. Może obudzić „letnich” ale przede wszystkim umocnić tych, którzy czują się mniejszością w zlaicyzowanej rzeczywistości. Z pewnością film ten nie jest dokumentem lub reportażem do jakich przywykliśmy, gdyż z wypowiedzi gości można wybrać jakby wspólny mianownik – przesłanie Pana Boga do ludzi dzisiejszego świata, pomaga on odczytać rzeczywistość z perspektywy Nieba. Wybrzmiewa z niego również niebanalna rola Maryi, której, przypominane dziś w stulecie objawień fatimskich oraz 140-lecie objawień w Gietrzwałdzie, orędzie staje się coraz bardziej naglące, nie tylko dla Polaków, lecz dla całego świata.  Film został ukończony, jego premiera odbyła się 5.10.2017 roku, trwa przygotowanie kolejnych wersji językowych oraz płyt DVD przeznaczonych do bezpłatnych pokazów. Film można zamówić poprzez formularz umieszczony w zakładce kontakt, jest on bezpłatny, wszelkie darowizny pokryją koszt tłoczenia kolejnych płyt oraz ich wysyłkę. Fundacja będzie tak długo rozsyłać płyty, jak długo będzie w posiadaniu środków na finansowanie projektu.